| Power | 24W |
| Lumen | 1,998LM |
| Operating Voltage | 10-30V DC |
| Color Temperature | 6000K |
| Waterproof Rate | IP67 |
| Working Temperature | -40~85℃ |
| Housing Material | Diecasting aluminum alloy |
| Lens Material | PMMA |
| Mounting Bracket Material | Stainless steel |
| Beam Type | Flood |
| Dimensions | 130*108*58mm |
| Life Span | 50,000+ Hours |
| Warranty | 2 Years |
| 6pcs*4W Cree high intensity LEDs | |
Package includes: 2Pcs 24w Cree LED Work Light;Mounting Brackets |
2pcs. 3" / 13cm LED Light BAR 24W
$89.00 Regular Price
$44.50Sale Price
