| Power | 36W |
| Lumen | 2,640LM |
| Operating Voltage | 10-30V DC |
| Color Temperature | 6000K |
| Waterproof Rate | IP67 |
| Working Temperature | -40~85℃ |
| Housing Material | Diecasting aluminum alloy |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Mounting Bracket Material | Stainless steel |
| Beam Type | Combo |
| Dimensions | 195*85*80MM/7.7*3.3*3.1Inch |
| Life Span | 50,000+ Hours |
| Warranty | 2 Years |
| 12pcs*3W high intensity LEDs | |
Package includes: 2X 36W LED Work Light Bar;Mounting Brackets |
2pcs. 8" / 20cm LED Light BAR 36W
$105.00 Regular Price
$52.50Sale Price
