| Power | 240W |
| Lumen | 17600LM |
| Operating Voltage | 10-30V DC |
| Color Temperature | 6000K |
| Waterproof Rate | IP67 |
| Working Temperature | -40~85℃ |
| Housing Material | Diecasting aluminum alloy |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Mounting Bracket Material | Stainless steel |
| Beam Type | Spot(30 degrees)&Flood(60 degrees) Combo |
| Dimensions | 1065*90*80MM/32*3.5*3.1Inch |
| Life Span | 50,000+ Hours |
| Warranty | 2 Years |
| 80pcs*3W high intensity LEDs | |
Package includes: 240W LED Work Light Bar;Mounting Brackets |
| Please note: |
| All of the items will be shipped to buyer's payment address. |
| Import duties, custom fees and taxes are not included. |
42" / 106cm LED Light BAR 240W
$145.00 Regular Price
$72.50Sale Price
