| Power | 300W |
| Lumen | 22,000LM |
| Operating Voltage | 10-30V DC |
| Color Temperature | 6000K |
| Waterproof Rate | IP67 |
| Working Temperature | -40~85℃ |
| Housing Material | Diecasting aluminum alloy |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Mounting Bracket Material | Stainless steel |
| Beam Type | Spot(30 degrees)&Flood(60 degrees) Combo |
| Dimensions | 1350*85*80MM/52*3.3*3.1Inch |
| Life Span | 50,000+ Hours |
| Warranty | 2 Years |
| 100pcs*3W high intensity LEDs | |
Package includes: 300W Curved LED Work Light Bar;Mounting Brackets |
| International Buyers: |
| All of the items are shipped from our Hongkong warehouse via DHL/Fedex: |
| To Canada, Australia and European countries normally takes 5 to 7 days. |
| To most other countries normally takes 5 to 10 days. |
| Please note: |
| All of the items will be shipped to buyer's payment address. |
| Import duties, custom fees and taxes are not included. |
53" / 135cm LED Curved BAR 300W
$195.00 Regular Price
$97.50Sale Price
