| Power | 72W |
| Lumen | 5,280LM |
| Operating Voltage | 10-30V DC |
| Color Temperature | 6000K |
| Waterproof Rate | IP67 |
| Working Temperature | -40~85℃ |
| Housing Material | Diecasting aluminum alloy |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Mounting Bracket Material | Stainless steel |
| Beam Type | Spot |
| Dimensions | 348*85*80MM/14*3.3*3.1Inch |
| Life Span | 50,000+ Hours |
| Warranty | 2 Years |
| 24pcs*3W high intensity LEDs | |
Package includes: 1x 72W LED Work Light Bar;Mounting Brackets |
| Please note: |
| All of the items will be shipped to buyer's payment address. |
| Import duties, custom fees and taxes are not included. |
14" / 35cm LED Light BAR 72W
$95.00 Regular Price
$47.50Sale Price
